Вчені вже давно помітили, яке важливе значення для характеристики дитини та її психічного стану має вибір того чи іншого кольору. Психологи в таких випадках використовують так званий кольоровий тест, розроблений швейцарським психотерапевтом Максом Люшером.
– Білий – колір мрії, чистоти, уособлює світлі почуття.
– Сірий – нейтральний, означає потайливість. Якщо сірий колір не подобається – це показник імпульсивності, легковажності.
– Блакитний – прагнення до психічної рівноваги, вірність, вразливість, прихильність, чистота почуттів.
– Синій – колір неба, духовність, почуття впевненості, меланхолія: дитина, якій подобається цей колір, повинна частіше відпочивати, бо швидко втомлюється. Якщо цей колір не подобається – вона невпевнена в собі, замкнена.
– Зелений – сталість у почуттях, небажання ніяких змін, символ стабільності, впевненості у собі, потреба в самовизначенні, схильність до лідерства, прямолінійність, безкомпромісність. Дитина, якій цей колір не подобається, почувається скривдженою, самотньою.
– Жовтий створює гарний настрій, спокій, засвідчує інтелігентність, передає потяг до спілкування з оточуючими, до незалежності, передає почуття надії. Якщо не подобається колір – можливе відчуття депресії, невпевненості, небезпеки.
– Жовтогарячий – інтуїтивна особистість, мрійливість; якщо не подобається – лицемірство і потворність.
– Рожевий – колір життя, всього живого та добра. Це – любов, спокій, чисті почуття; не подобається – хвилювання, дратівливість.
– Червоний – потяг до успіху, активність, драматизація переживань, діяльність, сміливість, воля, лідерство, роздратованість. Якщо не подобається – комплекс неповноцінності, страх перед сварками.
– Фіолетовий – тривожність, дитина легко піддається впливу оточуючих, почуття страху, стресова напруга, почуття образи.
– Коричневий – вразливість, хворобливість, поціновування родинних традицій. Якщо не подобається – самолюбство, егоїзм, скритність.
– Чорний – символ зречення, похмуре сприймання життя, невпевненість у собі, схильність до стресу, депресій.
Отже, те, якими кольорами дитина розфарбовує малюнок, може свідчити про її емоційний стан, ставлення до близьких, родини.